Fani fify i piłki nożnej

Pełna wersja: Jakie materiały muszę dostarczyć elektrykowi, by założył mi instalację elektryczną?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zdaję sobie sprawę, że pytanie może być trochę naiwne, ale naprawdę mam jakieś zaćmienie. Wiem, że pewnie jakieś kable, gniazdka itp., ale co jeszcze?
Ty pytasz poważnie?
Najzupełniej… przecież ktoś może się nie znać, nie?
To może po prostu zapytaj swojego elektryka?
Spoko, ja też znam takie sytuacje, że niby takie oczywiste rzeczy gdzieś tam wypadają z głowy. Nie raz sam tak miewałem. Musisz przede wszystkim kupić odpowiednie bezpieczniki, obecnie w standardzie powinno się mieć „eski”, czyli takie bezpieczniki, które się włącza i wyłącza góra-dół. Wiesz o czym mówię?
Chyba nie za bardzo…
Nigdy nie zaglądałaś do swojej skrzynki? Tongue No dobra, będzie to trochę skomplikowane. W każdym razie musisz też mieć specjalną obudowę, to się nazywa rozdzielnica. Tam właśnie zazwyczaj w domach trzyma się bezpieczniki, choc niektórzy używają obudów do liczników (szczególnie w domkach). Żebyś miała trochę wyobrażenie, jak to wygląda. Więc te bezpieczniki „eski” to są te wyłączniki nadprądowe. Możesz je sobie obejrzeć choćby pod tym adresem liko-sklep.pl/manufacturer/legrand, ale jak się na tym nie znasz, to najlepiej porozmawiaj ze swoim elektrykiem, żeby Ci powiedział, czego potrzeba.
On właśnie mi mówił, że niepotrzebnie, bo on dysponuje swoimi materiałami, ale z doświadczenia wiem, że oni potrafią za te materiały jeszcze sporo sobie doliczyć.
Też tak miałam, byłam naiwnai dała się naciągnąć elektrykowi. Później mąż sprawdzał ile kosztują takie materiały, jakie on wykorzystał i okazało się, że sobie policzył prawie dwa razy tyle za nie…
to zrób po prostu w ten sposób, że siądź z nim przy laptopie, pokaż mu tę stronę liko-sklep.pl i każ pokazać, czego on dokładnie potrzebuje, a Ty zamówisz. Chyba lepszego rozwiązania na ten moment nie widzę, szczerze mówiąc. Przy okazji w tym sklepie możesz też wybrać ładne gniazdka i włączniki świateł, więc możesz sobie zrobić większe zamówienie Wink
Stron: 1 2
Przekierowanie