Fani fify i piłki nożnej
Szacowanie cen transferowych - Wersja do druku

+- Fani fify i piłki nożnej (http://www.e-szkoly.pl)
+-- Dział: Dyskusje (/dzial-dyskusje)
+--- Dział: Praca (/dzial-praca)
+--- Wątek: Szacowanie cen transferowych (/w-szacowanie-cen-transferowych)



Szacowanie cen transferowych - Christie - 12-30-2016 01:29 PM

Witam wszystkich, czeka mnie stworzenie dokumentacji cen transferowych. Chciałabym się dowiedzieć jakie są metody szacowania i ustalania cen transferowych, ponieważ za bardzo się na tym nie znam? Zależałoby mi na wyczerpujących odpowiedzieć, które dokładnie wyjaśnią mi dane zagadnienie.


Szacowanie cen transferowych - lunaLa - 12-30-2016 04:27 PM

Witaj, otóż metod szacowania cen transferowych jest bardzo dużo. Wszystko zależy od rodzaju transakcji, co wymaga dokładniej analizy. Aby ustalić prawidłową cenę transferową musisz wziąć pod uwagę czynniki ekonomiczne i prawne. Co do metod możesz ustalić ceny transferowe na podstawie cen rynkowych – sama najczęściej tak właśnie robię.


Szacowanie cen transferowych - Tytan - 12-30-2016 06:20 PM

Cześć, ustalanie cen transferowych na podstawie cen rynkowych jest najlepszą metodą, ponieważ masz pewność, że efektywnie alokujesz swoje zasoby. Inną z metod jest oparcie się na kosztach. Jest ona najczęściej stosowana do produktów, których ceny nie da się konkretnie określić. W tym przypadku sięgasz do dokumentów finansowych swojej firmy i w łatwy sposób ustalasz cenę.


Szacowanie cen transferowych - pozytywna - 12-30-2016 07:32 PM

Dzień dobry, ustalanie cen transferowych nie jest trudnym zadaniem, jednakże należy wybrać odpowiednią metodę, których jest wiele. Kiedyś szukając o tym informacji natrafiłam na fajną stronę. Pod tym linkiem: https://dokumentacjepodatkowe.pl/baza-wiedzy/orzeczenia-i-interpretacje/metody-kalkulacji-ceny-transakcji znajdziesz wszelkie najważniejsze informacje, które musisz wiedzieć o ustalaniu cen transferowych. Wszystko wytłumaczone jest w prosty sposób.


Szacowanie cen transferowych - Sznur - 12-30-2016 08:21 PM

Witajcie, proponowana przez moją poprzedniczkę strona to bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie znających się na tworzeniu dokumentacji podatkowych. Stworzyli oni bardzo prosty i przystępny dla każdego system umożliwiający samodzielne tworzenie takich dokumentów. Polecam Ci z niego skorzystać.


- Hetfield - 12-30-2016 08:23 PM

Witam, zgadzam się z moimi poprzednikiem co do wspomnianego systemu. Podobnie jak ty nie mam bladego pojęcia o tworzeniu takich dokumentów, a ten program pozwolił mi to zrobić samodzielnie.