Fani fify i piłki nożnej
Gwintownik maszynowy czy ręczny? - Wersja do druku

+- Fani fify i piłki nożnej (http://www.e-szkoly.pl)
+-- Dział: Dyskusje (/dzial-dyskusje)
+--- Dział: Czas wolny (/dzial-czas-wolny)
+--- Wątek: Gwintownik maszynowy czy ręczny? (/w-gwintownik-maszynowy-czy-reczny)



Gwintownik maszynowy czy ręczny? - Sqeer - 02-16-2017 02:07 PM

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce do zadania takiego pytania – jakiego gwintownika używacie na co dzień maszynowego czy recznego? I czym się tak naprawdę roznia miedzy sobą?


Gwintownik maszynowy czy ręczny? - Hetfield - 02-16-2017 03:24 PM

ja akurat używam gwintownika maszynowego, bo przy pracach długoseryjnych lepiej się sprawdza. Moim zdaniem jest bardziej wytrzymały i ma dłuższą zywotnosc niż gwintownik ręczny.


Gwintownik maszynowy czy ręczny? - redmonster - 02-16-2017 06:09 PM

Ja z kolei mam w warsztacie gwintownik ręczny. Coś w tym stylu: sklep.metalzbyt.com.pl/481-gwintowniki-i-narzynki. Takie narzędzia mają proste rowki i są najbardziej ekonomicznymi z gwintowników. Robię dużo jednostkowych ptrac, wiec akurat taki gwintownik mi w zupelnosci wystarcza. A jakbys kupowal komplet, to z reguły masz dwa lub trzy gwintowniki. Ja się w taki wyposazylem i polecam.


Gwintownik maszynowy czy ręczny? - Hetfield - 02-16-2017 08:04 PM

Gwintownik maszynowo tez może mieć rowek prosty, albo śrubowy rowek prawy lub srubowy rowek lewy – a dobierasz go w zaleznosci jaki wiór chcesz uzyskać – długi, krótki, średni.


Gwintownik maszynowy czy ręczny? - Sqeer - 02-16-2017 09:40 PM

Aha, to nawet nie wiedziałem. Z tego, co pisaliście, to chyba mi tez wystarczy gwintownik reczny, bo nie przewiduje jakiś seryjnych prac z jego udzialem. Raczej uzupelniam sobie skrzynie z narzędziami do domowego warsztatu i nie moglem się zdecydować, który z nich wziąć. Ale teraz juz spoko – rozjasniliscie mi temat Wink dzięki za pogaduchę!