Fani fify i piłki nożnej
Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Wersja do druku

+- Fani fify i piłki nożnej (http://www.e-szkoly.pl)
+-- Dział: Dyskusje (/dzial-dyskusje)
+--- Dział: Dom (/dzial-dom)
+--- Wątek: Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? (/w-schody-kamienne-czy-klasyczne-plytki-ceramiczne-%E2%80%93-co-bedzie-najlepsze)Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Hetfield - 03-27-2017 09:07 AM

Zaznaczam, że chodzi mi o schody na zewnątrz. Sęk w tym, że kiedyś już miałem na schodach wejściowych płytki, a później brat, który się na tym zna, powiedział, że majstry które to robiły spieprzyły sprawę. I rzeczywiście tak jest, bo przyszła jedna, druga zima i większoć płytek mam już spękanych, czekać, aż zaczną odpadać. I dlatego teraz do Was pytanie. Czy wziąć jeszcze raz i położyć płytki, ale tym razem przypilnować ich, by zrobili to, jak należy, czy też wydać trochę więcej kasy i położyć schody kamienne. Jak wy uważacie?


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Szwedka - 03-27-2017 10:10 AM

Dla mnie osobiście kamień to trochę taka burżuazyjna przesada już. To tak, jakbyś chciał zprosić potencjalnych włamywaczy do domu, że masz kasę…


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - capo - 03-27-2017 11:10 AM

Bzdury, koleżanko. Po pierwsze, myślę, że kolega doskonale wie, jak się zabezpieczyć, żeby go nikt nie ograbił. Raczej ktoś, kto myśli nad kamiennymi schodami, dba porządnie o bezpieczeństwo wojego mienia. Po drugie, jeśli kolegę na to stać, to czemu miałby się ograniczyć? Spójrz na to inaczej. Położysz takie kamienne schody i masz pewność, że one będą tam leżeć przez dziesiątki lat. Wystarczy spojrzeć na Rzym, czy miasta Grecji. Te marmury i granity tam leżą od tysiącleci i wciąż wyglądają bosko!


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Szwedka - 03-27-2017 01:02 PM

A co z samym bezpieczeństwem, jeśli chodzi o kamień? Przecież można się na nich łatwo poślignąć.


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Sara - 03-27-2017 03:35 PM

Dlatego stosuje się specjalne impregnaty antypoślizgowe. To raz, dwa, zimą można zastosować specjalne ogrzewanie tych kamieni, dzięki czemu można bezpiecznie po nich chodzić.


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Hetfield - 03-27-2017 04:00 PM

Okej, kochani, fajnie się ogląda Waszą dyskusję, ale proszę do pointy. Rozumiem, że kolega najbardziej by polecał, by wziąć jednak schody kamienne tak?


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - capo - 03-27-2017 05:48 PM

Zdecydowanie! To jest inwestycja na naprawdę wiele, wiele lat. Płytki niestety zawsze będą narażone na to, że będą pękać pod wpływem negatywnych warunków pogodowych. W którymś tam miejscu woda zawsze znajdzie przejście, gdzie np. jest źle zafugowane. A jakta woda tam zostanie do zimy, to znów Ci porozsadza schody. Więc to trochę, z całym szacinkiem, robota głupiego. Przy kamieniu natomiast masz pewność, że nic Ci się nie spęka, a przy granicie to już w ogóle. Jedyne co się dzieje, to przez dziesiątki lat kamień ten może się zetrzeć. Ja np. chodziłem do takiej szkoły, której budynek sięgał chyba jeszcze XVIII wieku i były tam schody z granitu właśnie. To jedyne co było z nimi nie tak, to starte krawędzie, no ale jak tam przez te wszystkie stulecia latali po nich ludzie, to ciężko się dziwić, że się pościerało prawda?


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - Hetfield - 03-27-2017 07:56 PM

Nie da się ukryć. No dobra, to jeśli kamienne schody, to mam nadzieję, że jesteś w stanie mi polecić kogoś z Poznania, kto się takimi robotami zajmuje, bo z moją orientacją w takich sprawach cieniutko niestety.


Schody kamienne, czy klasyczne płytki ceramiczne – co będzie najlepsze? - capo - 03-27-2017 09:33 PM

Wiesz co, ja akurat nie zamawiałem takich schodów, na razie na nie jeszcze dorabiam. Ale mój znajomy ostatnio położył sobie schody kamienne (stąd też i mi się bardzo spodobały) od jednej firmy z Batorowa, to jest pod Poznaniem. Poprosiłem go, żeby dał mi link, to odesłał mnie tu: http://mcgranit.pl/schody-kamienne. Oni zajmują się zawodowo kamieniarką od dłuższego czasu. Mają nie tylko sprawny zespół, ale także doskonały sprzęt do obróbki kamienia, jak i jego montażu. Polecam ich z całego serca, bo widziałem, jakie cudo zrobili temu koledze Smile