Fani fify i piłki nożnej
Czy w drewnianych domach jest ciepło? - Wersja do druku

+- Fani fify i piłki nożnej (http://www.e-szkoly.pl)
+-- Dział: Dyskusje (/dzial-dyskusje)
+--- Dział: Dom (/dzial-dom)
+--- Wątek: Czy w drewnianych domach jest ciepło? (/w-czy-w-drewnianych-domach-jest-cieplo)



Czy w drewnianych domach jest ciepło? - baskijczyk - 10-20-2016 06:03 AM

Chodzi mi po głowie budowa domu całorocznego wykonanego w całości z drewna/ Zastanawiam się tylko i to pytanie do tych, którzy już mają takie domu, jak tam wyglada z utrzymaniem ciepła, szczególnie zima. Latem to wiadomo, nie jest aż tak potrzebne, ale zimą to nie chciałbym zbankrutować na materiale grzewczym.


Czy w drewnianych domach jest ciepło? - złotousty - 10-20-2016 08:23 AM

Możesz być spokojny, na pewno nie zbankrutujesz. Z uwagi na uwarunkowania materiałowe, tutaj raczej z otwartym ogniem będzie ciężko. Ja mam ogrzewanie gazowe i w zupełności mi to wystarcza. Płacę tyle co wczesniej w starym domu, a nawet trochę mniej. Oczywiście jak lubisz mieć 30 stopni w domu to i z kosztami większymi będziesz musiał się liczyc.


Czy w drewnianych domach jest ciepło? - baskijczyk - 10-20-2016 11:00 AM

30 stopni to chyba bym zemdlał Smile Lto mieskza w takich warunkach Smile W zupełności mi temperatura w okolicach 22-23 stopni wystarczy.


Czy w drewnianych domach jest ciepło? - złotousty - 10-20-2016 11:57 AM

Tak jak mówiłem spokojnie dasz radę. Budowa takiego domu polega przede wszystkim na tym, ze jest od odpowiednio izolowany od zewnętrz. Specjalna pianka i materiał trzymający ciepło nie pozwala na jego ubytki. Jak jesteś z grupy tych niewierzących to zawsze możesz sobie analizę termiczna pomieszczenia zrobić, chociaż w tym przypadku to zbędny wydatek.


Czy w drewnianych domach jest ciepło? - woalka - 10-20-2016 01:52 PM

Jako użytkowniczka takiego domu od dwóch lat stwierdzam, że tak ciepło to zimą jeszcze nigdzie nia mialam. Domy szkieletowe są fantastyczne pod względem wygody mieszkania…


Czy w drewnianych domach jest ciepło? - Szwedka - 10-20-2016 04:24 PM

Zgadzam się z tym o czym pisze koleżanka. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi atutami takiej budowli tutaj http://proekoart.biz/i już żadnych tajemnic i niedomówień nie będzie. Ja przed budową swojego domu wertowałam bardzo wiele katalogów i tutaj znalazłam mnóstwo informacji.